פציעות ספורט ואורתופדיה

העיסוק בפעילות גופנית, חובבנית ועד תחרותית, הפך לשכיח יותר ויותר, אך קצב החיים אינו מתאים עצמו לצרכי הגוף מבחינת עומסים, התאוששות ומעטפת רפואית. הפער הזה מביא להתמודדות שונה של המתאמן עם גופו בהתאם לאופי הספורט ודרישותיו.

לאחר הכשרתי, התנסיתי במגוון תחומי טיפול בכדי לרכוש ידע, כלים וניסיון רחב ככל הניתן. על מנת להישאר ממוקד ומעודכן אני מקפיד לעבור הכשרות רבות, לקרוא מחקרים עדכניים ולרכוש את הידע הטוב ביותר בכדי לייצר את הטיפול הטוב ביותר עבור המטופלים שלי.

כיום, אני חלק מצוות רב מקצועי המוביל את תחום רפואת הספורט בארץ ועומד בקשר עם טובי האורתופדים, רדיולוגים ורופאי הספורט בארץ.

ככלל, אני כפיזיותרפיסט אעדיף את האופציה השמרנית על הניתוחית, למעט מקרים בעלי אינדיקציה ברורה להתערבות כירורגית או לאחר מיצוי טיפול שמרני.

סוגי טיפולים

פציעות ספורט​

ברך

ירך

כתף ושכמה

קרסול וכף רגל

מרפק וכף יד

גב תחתון וצוואר

טיפולים נוספים

טיפולים נוספים

שאלות נפוצות

אין צורך בהפנייה מרופא משפחה/רופא מומחה טרם הגעה לטיפול.

מבוטחי קופת חולים כללית מושלם/פלטינום זכאים להחזר על טיפולי פיזיותרפיה פרטיים.
גובה ההחזר (נכון להיום) הוא 95 ש"ח לכל טיפול ועד ל-24 טיפולים בשנה קלנדרית.
ישנה אפשרות לקבלת החזר עבור טיפול בסכום של 190 ש"ח עבור 6 טיפולים (מושלם) או 12 טיפולים (פלטינום) בשנה קלנדרית.
לפרטים נוספים, בדיקת זכאות והגשת מסמכים, ניתן ליצור קשר עם כללית במספר 2700* או באתר: https://mushlam.clalit.co.il/he/HEALING/Pages/physical_therapy.aspx

טיפולי הפיזיותרפיה נעשים באופן פרטי. ניתן להגיש את הקבלות יחד עם מכתב סיכום ותעודת מקצוע לחברת הביטוח, ולבקש החזר בהתאם לפוליסת הביטוח הקיימת של המבוטח.

  • טיפול אורטופדי אורך כ-45 דקות. טיפול וסטיבולרי או פגישה ראשונה הכוללת אבחון וטיפול עשויים להתארך מעט יותר.
  • טיפול התפתחותי אורך בין 45-60 דקות.

טיפול ראשוני יכלול ראיון מקיף, אבחון פונקציונאלי ובדיקה פיזיקאלית על מנת להכיר את המטופל, הרקע הרפואי והבעיה בגינה הגיע. לאחר מכן הטיפול יתמקד בליקויים ע"י שימוש בכלים הרלוונטיים ותרגילים מותאמים לתרגול עצמי של המטופל.

  • כל אדם הסובל מבעיה אורטופדית, כאב, הגבלה בתפקוד או הפרעה וסטיבולרית (ורטיגו, שיווי משקל) יכול להיעזר בטיפול פיזיותרפי, בין אם הוא אדם יושבני או ספורטאי אולימפי.
  • פיזיותרפיה התפתחותית נועדה לתינוקות וילדים אשר חווים קשיים בהתפתחות מוטורית, במישור התנועתי. איחור או עיכוב בהשגת אבני דרך, העדפת צד וטורטיקוליס, היפוטוניה, מחלות סומטיות, קשיים במוטוריקה גסה, יציבה, שיווי משקל ועוד.

פגיעה במערכת הוסטיבולרית כוללת מגוון הפרעות כגון: ורטיגו, BPPV, הפרעות בשיווי משקל, מחלות שונות, חוסר יכולת להתרכז, חרדה, מיגרנה ועוד. ע"י זיהוי מקור הפגיעה, טיפול ספציפי והתאמת תרגילים ניתן לשפר את תפקוד המערכת הוסטיבולרית ולאפשר חזרה לתפקוד מלא ללא הגבלה.